Biżuterię wykonuję według własnych pomysłów jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżczki tworzę dla wodniczki turkusowe kolczyczki i naszyjniczki. Lubię robić biżuterię, szydełkowanie nie jest mi obce, chętnie siadam do maszyny i szyję sukieneczki, bluzeczki, zabaweczki dla mojej córeczki. Zapraszam do zapoznania się z moją twórczością.
Życzę miłego oglądania :)

Jeśli jest coś co Ci wpadło w oko to śmiało pisz na adres

Zaglądają do mnie

Google+ Followers

Moc kamieni

Kamieniom szlachetnym i ozdobnym przypisuje się magiczną moc. Kamienie zapobiegają wielu chorobom oraz ułomnością człowieka.
Poniższy tekst opracowałam na podstawie książki „ Kamienie szlachetne a znaki zodiaku” Shalila Sharamona i Bodo J. Bagińskiego oraz” Mała encyklopedia kamieni szlachetnych i ozdobnych” Nikodema Sobczaka.


AGAT - półszlachetny minerał, wielobarwna, wstęgowa odmiana chalcedonu. Właściwości: uczy delikatności i mądrości w kontaktach z ludźmi. Likwiduje depresje, bóle głowy, choroby nerek, pomaga w trudnych sytuacjach życiowych. Jest kamieniem ochronnym. Zapewnia wierność. Uznawany jest za minerał biznesmenów.
Agat
Foto pochodzi http://www.redbor.pl/

AKWAMARYN „woda morska” minerał w kolorze błękitnym lub niebieskozielonym w zależności od ilości domieszek związków żelaza, kamień szlachetny, będący przezroczystą odmianą berylu.                     
Właściwości:  Uspokaja, wycisza, rozwesela. Daje dystans do kłopotów oraz przynosi bogactwo. Działa na dolegliwości kręgosłupa, bóle zębów, pieczenie oczu.

Akwamaryn
                                                          
AMAZONIT –( kamień amazoński) –minerał z gromady krzemianów. Minerał, jest zieloną lub niebieskozieloną odmianą skalenia zwanego mikroklinem; kamień półszlachetny. Należy do grupy minerałów rzadkich.
Właściwości to kamień pomagający radzić sobie ze strachem i zmartwieniami, pomaga odzyskać spokój w ciężkich czasach. Działa na układ nerwowy i zalecany jest osobom, które mają kłopoty ze snem. Stosowany przy bólach kręgosłupa. Przywraca nadzieję, wiarę i optymizm. Amazonit namawia człowieka aby stał się twórcą własnego losu, zaczął realizować swoje marzenia. Amazonit harmonizuje zmienne nastroje i rozprasza smutek, a w związkach z ludźmi pomaga w zdrowej komunikac
Amazonit

Foto pochodzi http://www.redbor.pl/
  
 AMETYST - jest to odmiana kwarcu o zabarwieniu fioletowym, purpurowym lub purpurowo fioletowym. Swoją barwę zawdzięcza obecności żelaza. Intensywność barwy można podwyższyć przez krótkotrwałe ogrzewanie.
Właściwości: Chroni przed nałogami i innymi uzależnieniami.  Wspomaga prace naszego umysłu, łatwiej nam jest się skoncentrować i uczyć.  Rozwija intuicję i przyspiesza rozwój wewnętrzny  Kamień ten polecany jest również tym, którzy pracują intelektualnie. Potrafi załagodzić ból głowy, uspokoić wzburzone emocje, czy zmniejszyć skutki działania stresów. Pomaga zrozumieć wizje i przyciąga twórcze oraz prorocze sny. Pomaga zharmonizować życie erotyczne.

Ametyst


AWENTURYN Od włoskiego "awenture" - "przypadek” jest minerał z gromady krzemianów; odmiana kwarcu. Refleksy światła odbijającego się od miki nadają mu typowy zielony odcień. Jest to minerał rzadki.
Właściwości: Podnosi energię serca, uspokajając, obdarzając cierpliwością i dodając radość. . Wypełnia optymizmem, likwiduje lęki, wypadanie włosów, daje wewnętrzną harmonię. Wspomaga kreatywność zdolności przywódcze, podejmowanie decyzji.

Awenturyn


BAWOLE OKO - (modyfikowana odmiana kwarcu z licznymi wrostkami równoleglych, włókien riebeckitu) Surowiec dobrej jakości (bez przerostów i spękań) jest szlifowany w formie wysokich kaboszonów dających najwyraźniejszą smugę świetlną przypominającą źrenicę oka bawołu. Bawole oko nie występuje w przyrodzie. Surowiec ten jest uzyskiwany wyłącznie poprzez wyprażanie gorszej jakości (słabo wybarwionego) sokolego oka i tygrysiego oka lub ich wzajemnych przerostów.
Właściwości: działa na kłopoty w oddychaniu, wspomaga przy przeziębieniu, gruźlicy.


BURSZTYN - kopalna żywica drzew iglastych, a w rzadszych przypadkach żywicujących liściastych drzew. Najbardziej znany – sukcynit jest znajdowany w utworach trzeciorzędowych Polski, Litwy, Łotwy, Rosji, Danii, Niemiec, Szwecji. Tworzy nieregularne bryłki. Niekiedy mogą one zawierać efektowne inkluzje roślinne i zwierzęce najbardziej poszukiwane przez kolekcjonerów. Bursztyn występuje w sporych ilościach przede wszystkim po sztormach z kierunków północnych, na wszystkich niemal plażach południowego Bałtyku.
Właściwości daje pogodne usposobienie i sprzyja pomyślności w biznesie. To kamień sukcesu, który zasila nasz szczególne zdolności, aby rozwinąć je w najbardziej korzystny sposób. Obdarza sprytem i mądrością w zakresie finansów.
Współczesna litoterapia stosuje bursztyn jako nalewkę w leczeniu chorób tarczycy, gardła, przy chrypce i reumatyzmie.

Bursztyn
foto: www.iswinoujscie.pl

CHALCEDON - szeroko rozpowszechniony minerał, odmiana skrytokrystalicznej krzemionki (SiO2) o włóknistej strukturze, zbudowanej z kwarcu i moganitu. Tworzy  wiele barwnych odmian o zastosowaniu gemmologicznym.
Właściwości:  odbija wszystko to, co negatywne, a wzmacnia to, co pozytywne.  Uspokaja i wycisza nerwy, koi gniew, likwiduje impulsywność. To kamień mówców: pomaga rozwijać elokwencję i mądrość wyrażającą się we właściwym doborze argumentów, chroni przed chorobami krtani. Chroni przed hipnozą. Osłabia jąkanie.

Chalcedon


CYTRYN kamień szlachetny o barwie cytrynowożółtym , żółtopomarańczowym. Jest bardzo rzadką odmianą kwarcu. Nazwa pochodzi od starofrancuskiego słowa citrin czyli żółty. 
Właściwości: stymuluje działanie układu trawiennego, polecany dla osób chorych na cukrzycę. Pozytywnie działa dla osób rozpoczynających nową pracę lub projekt. Dodaje odwagi. Jest kamieniem przyciągającym wiele dobrych zdarzeń i dobrych ludzi. Łagodzi bóle głowy, niweluje zawroty głowy, obniża wysoki poziom cholesterolu.
 
FLUORYT - kamień geniuszy,kamień szlachetny, występuje pod wieloma barwami: zielonej, fioletowej, niebieskiej, turkusowej, żółtej, brązowej, zielonofioletowej. Pod względem chemicznym jest fluorkiem wapnia. Fluoryt jest źródłem fluoru używanego do past do zębów oraz fluorowania wody pitnej.
Właściwości: usprawnia pracę mózgu, wspiera każdy rodzaj pracy umysłowej, niweluje stres, chroni przed chorobami zęby oraz układ kostny oraz kręgosłup. Zalecany dla osób z osteoporozą. 

GRANAT - Nazwa tego minerału pochodzi od łacińskiego słowa „granatum” oznaczającego owoc granatu, który ma czerwoną barwę miąższu lub od słowa „granum” (łac.) czyli „ziarno”. Granaty jest kamieniem szlachetnym z grupy krzemianów o zróżnicowanym składzie chemicznym generującym różne odcienie barw od ciemnoczerwonej do czerwonobrunatnej. 
Właściwości: Granat pomaga w pokonaniu obaw związanych z podjęciem ryzyka i wyzwaniami, które stoją za pójściem za swoimi marzeniami. Granat sprawia, ze cieszy nas aktywność, napełnia energią, odwagą, spontanicznością i życzliwością. Reguluje ciśnienie krwi. Stosowany do leczenia dolegliwości reumatycznych i stanów zapalnych stawów. Usprawnia czynności układu rozrodczego. Wspomaga leczenie nowotworów, białaczki, alergii, astmy. Pomocny w schorzeniu nerek i pęcherza moczowego. Wspomaga układ krążenia, funkcjonowanie gospodarki termicznej (chroniczne marznięcie). Zwiększa skuteczność leczenia problemów hormonalnych.

granat
Granat

HELIOTROP -(od gr. helios - słońce i tropein - zmieniać barwę),  (odmiana chalcedonu)  - kamień jubilersko-ozdobny, popularny. Do celów jubilerskich wykorzystywane są nieprzezroczyste rzadziej przeświecające, zbite, skupienia barwy zielonej z czerwonymi lub żółtymi plamkami.
Właściwości: oczyszczający, nazywany kamieniem spokoju, zalecany przy wzmorzonym wysiłku umysłowym, rozjaśnia myśli, wzmacnia mózg, poprawiający jakość krwi zalecany przy niedokrwistości i niedoborze żelaza.

Heliotrop


HEMATYT- (gr. haema (haima), krew; haimatites, krwisty; a to dlatego, że po sproszkowaniu ma czerwoną barwę. Hematyt na zewnątrz jest barwy srebrzysto czarnej a w przekroju ciemno czerwonej. Bywa używany jako naturalny pigment do wyrobu czerwonej farby (czerwona ochra).
Właściwości: pomaga w regulowaniu ciśnienia wysokiego jak i niskiego, nadciśnienia śródgałkowego (przy jaskrze), reguluje organizm - bezsenność, senność. Łagodzi bóle pleców, przynosi ulgę przy kołataniach serca, pobudza odnowę komórek, odświeża krew.

hematyt
Hematyt

JADEIT - (od greckiego słowa "ischias" co oznacza "ból w biodrze " często nazywany kamieniem lędźwiowym). minerał z rodzaju krzemianów. Występuje w kolorze zielonym, fioletowym, żółtym, białym, istnieją również jadeity pomarańczowe, niebieskie, czerwone i czarne. O zabarwieniu decydują związki chromu i żelaza. Najbardziej cenionym Jadeitem jest soczysto zielony jadeit chiński.
Właściwości: wpływa równoważąco na organizm, uspakaja i odpręża. Poprawia jakość życia uczuciowego. Dodaje błyskotliwości w działaniu. Jest nazywany "kamieniem śnienia" położony pod poduszką daje odpowiedzi na nurtujące pytania. Kamień spokoju i mądrości, talizman przyciągający powodzenie, przyjaźń i lojalność.


JASPIS - kamień jubilersko-ozdobny, kamienie dobrej jakości bez przerostów i spękań
Właściwości:  Oczyszcza myśli ze złych pomysłów oraz z poczucia winy.- kamień antystresowy, wzmacnia system odpornościowy, poprawia wzrok, słuch, wspomaga leczenie wątroby, śledziony i nerek.KAMIEŃ KSIĘŻYCOWY
- uspokaja, wycisza, obdarza wrażliwością i delikatnością. Przyciąga piękne marzenia, wzmacnia intuicję, czyni medialnym. Działa harmonizująco na emocje.

KARNEOL - jest odmianą chalcedonu. 
Właściwości: Reguluje pracę trzustki wskazany przy leczeniu cukrzycy, zapaleniu ucha, poprawia krążenie. Pomaga w chwilach roztargnienia oraz pobudza energię życiową w chwilach depresji oraz pozwala skupiać się na tym, co jest w danym momencie najistotniejsze dla osoby noszącej karneol.

KORAL - zwany "kwiatem morza" symbolizuje bogactwo, siłę i wysoki status społeczny. Ma silne właściwości ochronne - od dawna naszyjniki z korali zawieszało się nad kołyskami noworodków, w celu ochrony przed "złym okiem".
Zapobiega zmęczeniu, Korale działają korzystnie na układ krwionośny, wzmacniają kości i regenerują tkanki. 
Właściwości lecznicze korali są powiązane z kobietami - polepszają płodność i regulują cykl menstruacyjny. Kamień ten jest również tradycyjnym prezentem dla kobiet spodziewających się dziecka jako ochronny amulet. 


koralKRYSZTAŁ GÓRSKI - pochodzi od greckiego słowa „krystallos” czyli „lód” dlatego, że zawsze jest chłodny. Dzieje się tak dlatego, że cechuje go bardzo dobre przewodnictwo cieplne oraz duża pojemność cieplna, co powoduje odczuwalne zimno w dotyku. Jest bezbarwnym, przezroczystym kamieniem szlachetnym z grupy Kwarcu, czasami w Krysztale Górskim występują inkluzje obcych minerałów widoczne jako niteczki, plamki często w kolorze rdzy. Kryształy należy myć bardzo często pod bieżącą wodą, gdyż z łatwością wchłaniają negatywną energię z otoczenia. Następnie należy wystawić je na działanie promieni słonecznych. Nie zbyt długo ponieważ kryształ nie lubi bardzo wysokiej temperatury.
Właściwości: Kryształ górski jest kamieniem o najsilniejszym działaniu oczyszczającym - zarówno ciało, umysł, jak i pomieszczenia.
 Bardzo często wykorzystywany jako odpromiennik szkodliwych fal z ekranów telewizorów i komputerów.    Łagodzi objawy bolesnego miesiączkowania. Dobrze wpływa na cerę oczyszczając ją z toksyn. Stymuluje funkcjonowanie mózgu i pomaga w przepływie energii wewnątrz organizmu. Działa zbawiennie na organy wewnętrzne, szczególnie nerki i organy płciowe. Wspomaga pracę nadnerczy oraz pobudza płodność zarówno kobiet, jak i mężczyzn.


LAPIS LAZULI- 


MALACHIT - Malachity to dość popularny minerał na ziemi ale bardzo uroczy. Malachit w litoterapi pomocny przy osłabieniu wzroku, przy alergiach, astmie, przy zatruciach pokarmowych. Ułatwia walkę z kompleksami. I co najważniejsze dla kobiet, sprzyja miłości, płodności i szczęściu. Ponoć uśmierza bóle porodowe. Wpływa na pogodę ducha i optymizm. wyciąga z nas chorobotwórcze energie i przyjmuje je na siebie. W tym przypadku ważne jest oczyszczanie kamienia poprzez opukanie w letniej wodzie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Każdy pozostawiony komentarz sprawia mi ogromną radość.
Miło mi, że zaglądasz do mnie. Zapraszam ponownie :)