Biżuterię wykonuję według własnych pomysłów jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżczki tworzę dla wodniczki turkusowe kolczyczki i naszyjniczki. Lubię robić biżuterię, szydełkowanie nie jest mi obce, chętnie siadam do maszyny i szyję sukieneczki, bluzeczki, zabaweczki dla mojej córeczki. Zapraszam do zapoznania się z moją twórczością.
Życzę miłego oglądania :)

Jeśli jest coś co Ci wpadło w oko to śmiało pisz na adres

Zaglądają do mnie

Google+ Followers

środa, 1 sierpnia 2012

Bransoletka koral filipiński i unakit


Kiedyś słyszałam legendę o unakicie, że podczas ukrzyżowania Jezusa u stóp krzyża położono zielony jaspis. Na kamień spadały krople krwi ze wszystkich pięciu ran ukrzyżowanego. Krople te pozostały do dziś na każdym kamieniu i dlatego ma taką mieszana barwę.

Unakit wspomaga osiągnięcie równowagi, pomaga w spełnianiu marzeń, wyzwala wewnętrzną moc i pewność siebie. Wzmacnia system odpornościowy, używany jest przy leczeniu nowotworów - pomaga regenerować chore komórki. Pobudza wątrobę, woreczek żółciowy i system trawienny.


Koral nazywany jest "kwiatem morza”, symbolizuje bogactwo, siłę i wysoki status społeczny.  Dawniej naszyjniki z korali zawieszało się nad kołyskami noworodków, w celu ochrony przed "złym okiem". Dzisiaj zastępujemy czerwoną wstążeczką. Korale działają korzystnie na układ krwionośny, wzmacniają kości i regenerują tkanki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Każdy pozostawiony komentarz sprawia mi ogromną radość.
Miło mi, że zaglądasz do mnie. Zapraszam ponownie :)